17 lutego 2013

Małżeński Krąg Biblijny

krąg biblijny  Zapraszamy każde małżeństwo do naszego Małżeńskiego Kręgu Biblijnego. Krąg ten jest przede wszystkim zaproszeniem do podjęcia rozmów o Biblii, do dzielenia się swoimi wrażeniami, informowania o nowościach, stawiania pytań i szukania na nie odpowiedzi.

Przedmiotem szczególnego zainteresowania „Kręgu Biblijnego” jest Pismo Święte. Jego członkiem może zostać każde małżeństwo, które pragnie pogłębiać swoją formację intelektualną i duchową w zakresie wiedzy religijnej.

Chrześcijanie nie mogą zachować żywej wiary, o ile nie karmią się przy stole Słowa i przy stole Ciała Chrystusa. Dlatego rozważanie Pisma Świętego jest żywotną sprawą dla całego Kościoła. Poznawanie i naśladowanie Jezusa Chrystusa jest obecnie konieczne wobec powierzchowności wiary u wielu chrześcijan, która „więzi Boga w Kościele pozorów i zewnętrznych ceremonii. Boimy się prostoty Ewangelii… Obwarujemy wiarę nawykami wiary, a gdy tracimy nawyki wiary, dziwimy się, że nie odnajdujemy Boga, do którego przywykliśmy” (P. Talec, „Wiara jest wyborem”).

Zapraszamy wszystkie małżeństwa do wspólnego rozważania Pisma Świętego. Spotkania odbywają się raz w miesiącu.

Wszelkie szczegóły u ks. Marcina.

 

 

Strona Małżeńskiego Kręgu Biblijnego