PEREGRYNACJA SYMBOLI ŚDM TO DOPIERO POCZĄTEK!

Dzisiaj tj. 6 czerwca 2016 roku naszą parafię nawiedziły symbole Światowych Dni Młodzieży- Krzyż Światowych Dni Młodzieży, a także Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani.  W uroczystościach uczestniczyli uczniowie Gimnazjum nr. 1 im Ojca Świętego Jana Pawła II wraz z nauczycielami, uczniowie 6 klasy Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej wraz z Panią Olą Tokarczyk, młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Oazy wraz z Ks. Norbertem i  Ks. Bartłomiejem, oraz mieszkańcy naszej parafii.

Podczas adoracji Krzyża i Ikony była możliwość podejścia, ucałowania a także modlitwy bezpośrednio przy symbolach. Adorowaliśmy śpiewem i modlitwą.

Wizyta symboli w naszej parafii rozpoczęła czas oczekiwania na ŚDM w lipcu- czas oczekiwania na pielgrzymów-  czas oczekiwania na spotkanie z Papieżem i możliwość współdzielenia tej samej wiary z ludźmi z całego świata.

My, młodzi ludzie już niedługo w lipcu będziemy działać, śpiewać i tańczyć  na cześć Pana! Będzie się działo! Dołącz do nas i współtwórz to dzieło razem z nami 🙂

Więcej informacji na: facebook.com/rabawyznasdm

tekst: Kasia Frajkowska

Tutaj można posłuchać wspólnej Koronki do Bożego Miłosierdzia, którą odmówiliśmy przy Symbolach (relacja video): wkrótce 🙂