ADORACJA #3 z serii „8 kroków do Królestwa Niebieskiego”

20 grudnia o godzinie 19:00 w kościele NSPJ w Bielance rozpocznie się comiesięczna adoracja organizowana przez KSM. Więcej informacji w rozwinięciu.

zdjecie w tle

Tym razem trzecie błogosławieństwo:
#3 „BŁOGOSŁAWIENI CISI, ALBOWIEM ONI NA WŁASNOŚĆ POSIĄDĄ ZIEMIĘ”
12122630_950792538321054_1273071045675500761_n
Cisi. Chodzi o sposób bycia charakteryzujący się łagodnością, pokorą i uprzejmością. Odziedziczą ziemię. Paradoks Bożych wyroków polega na tym, że pomimo wysiłków tych, którzy sięgają po władzę nad światem, zostanie ona pewnego dnia przekazana nie tym, którzy jej pożądają, ale tym którzy byli szczodrzy.

Makarios (makarios czyli szczęśliwy, błogi) z greckiego oznacza ludzi, którym można pozazdrościć. Niekoniecznie znaczy to, że czują się oni szczęśliwi czy też że świetnie się im powodzi. Chodzi raczej o to, że- bez względu na to, czy tak się czują- mają szczęście, bo ich stan wskazuje na to, że ich więź z Bogiem jest należyta, taka jak być powinna.

„8 kroków do Królestwa Niebieskiego” to seria adoracji przygotowujących nas do Światowych Dni Młodzieży. Będziemy rozważać błogosławieństwa zapisane w piątym rozdziale Ewangelii Św. Mateusza. Jezus wychodzi na górę i mówi nam, jak mamy zostać Jego uczniami. Często czujemy się zagubieni w dzisiejszym świecie, tyle rzeczy woła o naszą uwagę, zaangażowanie. Szukamy, gubimy się, błądzimy a potem znowu szukamy. Decydujemy, rezygnujemy, wybieramy, zniechęcamy się, upadamy, powstajemy. Śmiejemy się, płaczemy, boimy się. Jezus przychodzi do nas- wychodzi na górę naszego życia i chce spędzić z nami ten wieczór, chce z nami porozmawiać, doradzić, zabrać to, co nam ciąży, co zabiera nam sen z powiek, chce uczynić nas szczęśliwymi.
PRZYJDŹ I SAM ZOBACZ!

https://www.facebook.com/events/928048003950885/

KSM Raba Wyżna