Recital Marii Bober (galeria zdjęć)

W ubiegły czwartek nasza parafia miała ogromną przyjemność gościć Panią Marię Bober, która razem z wybitnymi muzykami, Panem Piotrem Niedojadło oraz Panem Grzegorzem Pęcakiem prezentowała autorski recital pt. „Piękny jest Bóg” poświęcony bł. Karolinie w hołdzie Janowi Pawłowi II. Jak wspomniała pani Maria – nie była to jej pierwsza wizyta w naszych okolicach. Muzycy odwiedzili już chorych w rabiańskim Domu Opiekuńczo Leczniczym im. Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, którego gospodarzem jest ks. Adam Kaczor. Atmosfera towarzysząca recitalowi wprowadziła wszystkich w nastrój sprzyjający refleksjom na temat własnego życia, było to bardzo pomocne zważywszy na fakt, że dzień wcześniej razem z Popielcem powitaliśmy Wielki Post. Licznie zgromadzeni parafianie mogli dostąpić niemałej uczty dla ucha, ale także dla… ducha. „Załoga Karoliny”, bo tak możemy mówić o Pani Marii i towarzyszących jej muzykach przypomniała nam wszystkim historię błogosławionej Karoliny Kózkówny. Podczas recitalu między publicznością a wykonawcami zaistniał pewnego rodzaju dialog, panowała miła atmosfera. Pani Maria opowiedziała parafianom trochę o swoim życiu, o jej przyjaźni z błogosławioną Karoliną. Nas także zachęcała do tej przyjaźni, ponieważ my sami także – tak samo jak święci i błogosławieni, swoim życiem możemy świadczyć, że „Piękny jest Bóg”.

Tekst i fotografie: Emilia Zięba

Kliknij na miniaturkę zdjęcia, aby je wyświetlić. Aby przesuwać fotografie możesz posługiwać się strzałkami na klawiaturze (prawo, lewo) lub klikając na prawą lub lewą stronę zdjęcia.