Ogłoszenia parafialne  11 października 2020 r.

XXVIII niedziela zwykła

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Z wdzięczności za św. Jana Pawła II pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać. Dziękujemy także Akcji Katolickiej za przeprowadzenie tej zbiórki.
 2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
 • w poniedziałek – bł. o. Jana Beyzyma, prezbitera;
 • we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
 • w czwartek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła;
 • w piątek – św. Jadwigę Śląską;
 • w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 1. Podczas nabożeństw różańcowych odprawimy nowennę w obronie życia. Rozpocznie się ona 13 października, a zakończy w wigilię liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. W tym dniu Trybunał Konstytucyjny zbada niezgodność z Konstytucją RP tzw. przesłanki eugenicznej do przeprowadzania aborcji. Na stoliku z prasą katolicką są dostępne darmowe broszurki z tekstem tej nowenny i dodatkowymi informacjami. Przy okazji zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, do którego dołączony jest film Ziemia Maryi.
 2. W czwartek na wieczorną Mszę Św. zapraszamy czcicieli św. Rity. Można przynieść ze sobą różę, która podczas mszy będzie przy relikwiach świętej, a na zakończenie zostanie pobłogosławiona i można ją będzie zabrać do domu.
 3. Uczniowie klas VI-VIII rozpoczęli przygotowanie do bierzmowania – każdy na swoim etapie. Zgodnie ze wskazaniami Konferencji Episkopatu Polski zatwierdzonymi przez metropolitę krakowskiego przygotowanie bliższe do przyjęcia tego sakramentu trwa 3 lata. W tym czasie kandydat do bierzmowania powinien regularnie uczęszczać na lekcje religii, uczestniczyć w niedzielnej i świątecznej Mszy św. oraz w nabożeństwach. Ostatni etap przygotowania w klasie VIII polega na udziale w spotkaniach formacyjnych w parafii, celebracjach liturgicznych i rekolekcjach. Prosimy rodziców, aby zgodnie z przyjętym na siebie podczas chrztu swoich dzieci zobowiązaniem, dopilnowali spełnienia tych warunków. Osoby, które zaniedbały bierzmowanie w poprzednich latach, powinny zgłosić się do kancelarii parafialnej. Jeżeli ktoś z powodu panującej epidemii lub z innych względów nie spełni określonych warunków, będzie mógł rozpocząć przygotowanie do bierzmowania w następnych latach.
 4. Wszystkich członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 16.30. Tym razem ze względu na ograniczenia epidemiczne odbędzie się ono w kościele.
 5. Wypominki roczne i jednorazowe można składać do skarbonki przy głównym ołtarzu. Przy wypominkach rocznych proszę zaznaczyć, przed którą mszą mają być czytane. Przypominamy, że ze względu na nabożeństwo nie czytamy wypominków przed wieczorną mszą św.
 6. Bóg zapłać wiernym z roli Domałówki za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła, a nowożeńcom za kwiaty do naszej świątyni. W czwartek o 7.00 zostanie odprawiona msza św. o błog. Boże dla mieszkańców Wędziarzówki, a msza według formularza W czasie pandemii w środę o 18.00.
 7. Nauczycielom, katechetom, wychowawcom i wszystkim pracownikom oświaty oraz solenizantom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej Różańcowej.