Ogłoszenia duszpasterskie 4 października 2020 r.

XXVII niedziela zwykła                                  4 października 2020 r.

 1. W dniu dzisiejszym nasza parafia przeżywa odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Sumę odpustową o godz. 11.30 i procesję różańcową do ołtarzy polowych poprowadzi srebrny jubilat, ks. Andrzej Jeleń, proboszcz parafii w Sieniawie. Podczas sumy odpustowej do naszej świątyni zostaną wprowadzone relikwie św. Rity. Dziś o 17.15 nie będzie już nabożeństwa różańcowego. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości, a szczególnie panu kościelnemu, pani organistce, służbie liturgicznej, wszystkim, którzy posprzątali i przyozdobili kościół. Szczególne podziękowania składamy różom różańcowym za przygotowanie ołtarzy na procesję oraz wszystkim noszącym feretrony i sztandary. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, aby uczestniczyć w naszym święcie parafialnym.
 2. Relikwie św. Rity zostaną umieszczone w ołtarzu w przedsionku przy głównym wejściu do kościoła. Można się będzie przy nich modlić codziennie, ponieważ ta część naszej świątyni jest otwarta przez cały dzień. Raz w miesiącu, w trzeci czwartek, na mszy św. wieczornej będziemy przenosić relikwie świętej do prezbiterium. Wierni, którzy przyjdą na to nabożeństwo z różami, będą mogli je złożyć przy relikwiach na czas Mszy Św. Na koniec nabożeństwa róże zostaną pobłogosławione i każdy będzie mógł zabrać swoją różę do domu, aby mobilizowała go do modlitwy i przypominała o intencji powierzonej wstawiennictwu św. Rity.
 3. Na spotkaniu z przedstawicielami rady parafialnej odpowiedzialnymi za sprawy liturgiczno-duszpasterskie oprócz kultu św. Rity w naszej parafii poruszyliśmy jeszcze dwie kwestie. 1. Misje parafialne, które miały rozpocząć się w dzisiejszą niedzielę, zostały przełożone na wiosnę 2021, a jeśli do tego czasu epidemia nie ustąpi, to odprawimy wówczas rekolekcje wielkopostne uwzględniając ewentualne ograniczenia. 2. W sobotę, 17 października, organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Myślenicach oraz do Niegowici, gdzie ks. Karol Wojtyła był wikarym. Na wyjazd zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie członków rady parafialnej. Szczegóły zamieszczone są w gablotce i na stronie internetowej.
 4. Dzisiaj na pierwszej mszy św. została poświęcona woda w specjalnym naczyniu, w którym została ustawiona przy chrzcielnicy. Każdy może sobie zaczerpnąć dla własnych potrzeb, do czego zachęcamy. Za kilka tygodni przy wejściach pojawią się specjalne kropielnice umożliwiające korzystanie z wody święconej jak dotychczas, ale z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego.
 5. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

 • w poniedziałek – św. Faustynę Kowalską, dziewicę;
 • w środę – NMP Różańcową;
 • w piątek – bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
 • w sobotę – bł. Marię Angelę Truszkowską, zakonnicy.
 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o 17.15.
 2. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić XX Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem Totus tuus! Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. Bóg zapłać wiernym z roli Zarębówka za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła, a nowożeńcom za kwiaty do ołtarza. W czwartek o 7.00 zostanie odprawiona msza św. za zmarłych z Wędziarzówki, a msza według formularza W czasie pandemii we wtorek o 7.00.