Ogłoszenia duszpasterskie 27 września 2020 r.

XXVI niedziela zwykła

 1. Dziś mija 932 lata od dnia, w którym relikwie św. Stanisława, biskupa i męczennika, zostały przeniesione ze Skałki na Wawel. W rocznicę tamtego wydarzenia dzisiejsze msze sprawujemy przy relikwiach patrona naszej parafii.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
 • we wtorek – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
 • w środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
 • w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
 • w piątek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
 1. W czwartek rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w  kościele w Rabie Wyżnej będą się odbywały codziennie o godz. 17.15, a w kościele w Bielance w niedziele po Mszy Św. W ciągu tygodnia zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele w Bielance (bez księdza) o godz. 16.30.
 2. Żywe Róże zmieniają tajemnice różańcowe. Ich modlitwie w tym miesiącu polecamy szczególnie misyjne dzieło Kościoła oraz sprawę ochrony życia ludzkiego od chwili poczęcia.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek podczas nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy o powołania oraz w intencji ks. Kardynała, księży rodaków i sióstr zakonnych.
 • Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17.00.
 • W Bielance w piątek od 14.30 okazja do spowiedzi, a o 15.00 Msza Św. z nabożeństwem pierwszo piątkowym.
 • W sobotę od godz. 8.30 z kapłańską posługą odwiedzimy chorych. Można ich zgłaszać w zakrystii do czwartku włącznie.
 • W sobotę nabożeństwo różańcowe połączymy z modlitwą do św. Jana Pawła II, a Msza Św. będzie odprawiona jako zbiorowa we wszystkich intencjach zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 1. W czwartek po wieczornej mszy św. do Domu Parafialnego zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami.
 2. W piątek po wieczornej mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie komisji liturgiczno-duszpasterskiej rady parafialnej.
 3. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Sumę odpustową o godz. 11.30 i procesję różańcową do ołtarzy polowych poprowadzi srebrny jubilat, ks. Andrzej Jeleń, proboszcz parafii w Sieniawie. Podczas sumy odpustowej do naszej świątyni zostaną wprowadzone relikwie św. Rity.
 4. Bóg zapłać wiernym z roli Pietrzakówka za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła, a nowożeńcom za kwiaty do ołtarza. W poniedziałek o 18.00 będzie odprawiona msza św. za zmarłych z Sołówki, w środę o 18.00 o błog. Boże dla mieszkańców Sołówki, a w czwartek o 18.00 o błog. Boże dla mieszkańców Nowalanówki. Msza według formularza W czasie pandemii będzie odprawiona w sobotę o 7.00.
 5. Dorosłych katolików zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, starszych uczniów szkoły podstawowej do sięgania po Małego Gościa Niedzielnego, a na najmłodszych od dziś czeka nowe czasopismo Staś. Prasa jest dostępna na stoliku obok ołtarza bocznego.