Ogłoszenia duszpasterskie 20 września 2020 r.

XXV niedziela zwykła

  1. Kościół przeżywa dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników i użytkowników prasy, radia, telewizji, Internetu i wszelkich komunikatorów. Zachęcamy do czytania książek i czasopism chrześcijańskich. W naszym kościele prasę katolicką można nabyć na stoliku przy ołtarzu NSPJ.
  2. Dzisiaj na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła w Bielance na wspólną adorację Najśw. Sakramentu.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
  • w poniedziałek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
  • w środę – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

4. W sobotę odbywa się XI Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Zachęcamy wszystkich członków do udziału w niej.

5. W tym tygodniu wyjątkowo kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorek, środę i piątek rano. Za utrudnienia przepraszamy.

6. Bóg zapłać wiernym z roli Węgrzynówka za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła, a nowożeńcom za kwiaty do ołtarza. We wtorek o 7.00 będzie odprawiona msza św. za zmarłych z Możdżeniówki, w czwartek o 18.00 za zmarłych z Nowalanówki, a w piątek o 7.00 o błog. Boże dla mieszkańców Możdżeniówki. Msza według formularza W czasie pandemii będzie odprawiona we wtorek o 18.00.

7. W sobotę, 26 września, o godz. 16.00 przy wyciągu Majchrowicza ks. kard. Stanisław Dziwisz poświęci nowy odcinek Szlaku Papieskiego z Harkabuza do Podwilka. Wieczorem tego samego dnia w Rabie Wyżnej na błoniach przy kościele odbędzie się długo oczekiwana Góralska Majówka z Małą Armią Janosika. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych uroczystościach dla upamiętnienia setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, która przypada w tym roku.

8. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy do Domu Parafialnego kandydatów do bierzmowania z klas VIII na spotkanie organizacyjne.