Ogłoszenia duszpasterskie 13 września 2020 r.

XXIV niedziela zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
 2. Duchowo łączymy się z uczestnikami diecezjalnej pielgrzymki rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wraz z nimi modlimy się o świętość życia w naszych rodzinach.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
 • w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
 • we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej;
 • w środę – wspomnienie św. Korneliusza, papieża, i św. Cypriana, biskupa;
 • w piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona polskiej młodzieży.
 1. W poniedziałek wieczorem zapraszamy na uroczystą Mszę Św., po której odprawimy drogę krzyżową udając się do krzyża millenijnego. Zachęcamy, aby do kościoła przynieść ze sobą krzyże, które zostaną poświęcone podczas Mszy Św. i będą nam towarzyszyć podczas drogi krzyżowej a potem w codziennym życiu.
 2. W piątek na mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nowy rok formacji dzieci i młodzieży. Zapraszamy służbę liturgiczną, KSM, dzieci i młodzież, a szczególnie klasy VI, VII i VIII. Uczniowie tych klas rozpoczną tegoroczny etap przygotowania do bierzmowania.
 3. Bóg zapłać wiernym z roli Sagułówka za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła, a nowożeńcom za kwiaty do ołtarza. W czwartek o 18.00 będzie odprawiona Msza Św. za zmarłych z Olesiakówki.
 4. W przedsionku kościoła parafialnego wokół fresku przedstawiającego św. Ritę stanął ołtarz z przygotowanym miejscem na relikwie tej świętej. Zostaną one uroczyście wprowadzone do naszej świątyni podczas październikowego odpustu ku czci Matki Bożej Różańcowej.