Ogłoszenia duszpasterskie 30 sierpnia 2020 r.

XXII niedziela zwykła

 1. Przypominamy o konieczności zachowania norm sanitarnych. Prosimy w kościele zajmować miejsca w taki sposób, aby za plecami mieć żółty znaczek, oraz zasłaniać usta i nos. Osoby stojące w kościele i na zewnątrz prosimy o zachowanie 1,5 m odstępu od pozostałych uczestników liturgii.
 2. W tym tygodniu w liturgii przypada wspomnienie:
 • we wtorek – bł. Bronisławy, dziewicy;
 • w czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
 • w sobotę – św. Matki Teresy z Kalkuty.
 1. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Z uwagi na ograniczenia epidemiczne prosimy, aby dzieci z klas 0-III wraz z rodzicami, dziadkami i nauczycielami przyszły na mszę św. we wtorek o godz. 18.00. Uczniowie klas V i VI niech przystąpią do spowiedzi pierwszopiątkowej w czwartek od godz. 17.00, a po spowiedzi niech wezmą udział w nabożeństwie i mszy św. W piątek od godz. 17.00 zapraszamy do spowiedzi uczniów klas IV, VII i VIII, a po spowiedzi do udziału we mszy św. Uczestnictwo w Eucharystii niech uprosi Boże błogosławieństwo dla rozpoczynających nowy rok nauki.
 2. W czwartek o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo i modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji ks. Kardynała, księży rodaków i sióstr zakonnych.
 3. Możliwość przystąpienia do spowiedzi św. przed I piątkiem miesiąca jest codziennie pół godziny przed mszą św. oraz w czwartek i piątek od godz. 17.00.
 4. W sobotę od godz. 8.30 rozpoczniemy wizytę u osób chorych i starszych z sakramentami świętymi. Prosimy, aby z tej możliwości skorzystali także ci, którzy powołując się na dyspensę biskupa nie uczęszczają na niedzielną mszę św., a nie są zobligowani do kwarantanny. Zapisy przyjmujemy w zakrystii do czwartku. W bezpośrednim niebezpieczeństwie śmierci można prosić kapłana o posługę sakramentalną nawet pomimo obowiązku izolacji społecznej.
 5. W I sobotę o 17.45 odprawimy nabożeństwo do św. Jana Pawła II, w czasie którego odczytane będą prośby i podziękowania zanoszone do Boga za jego wstawiennictwem, po czym rozpocznie się msza św. zbiorowa w tych intencjach. Kartki z zapisanymi intencjami można składać do skrzynki przy ołtarzu.
 6. W poniedziałek przez naszą parafię będzie przechodzić grupa kleryków z Hiszpanii zmierzających do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 15.00 będą uczestniczyć we mszy św. w naszym kościele, a potem skorzystają z gościnności tutejszych mieszkańców.
 7. Bóg zapłać wiernym z Suskówki za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła. W poniedziałek o 18.00 zostanie odprawiona msza św. za zmarłych z tej roli.
 8. Msza według formularza W czasie pandemii będzie odprawiona w poniedziałek o 18.00.

Ogłoszenie o akcji Dobro jest w Małopolsce