Ogłoszenia duszpasterskie 23 sierpnia 2020 r.

XXI niedziela zwykła

  1. W związku z zaliczeniem powiatu nowotarskiego do strefy czerwonej ulega ograniczeniu ilość osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach. W kościele w Rabie Wyżnej oznaczone zostały miejsca, które wierni mogą zająć podczas nabożeństw. Należy zajmować miejsca w taki sposób, aby za plecami mieć żółty znaczek. Prosimy, aby nie siadać poza oznaczonymi miejscami oraz zasłaniać usta i nos. W kościele w Bielance prosimy, aby nie siadać na miejscach oznaczonych krzyżykami. Osoby stojące w kościele prosimy o zachowanie 1,5 m odstępu od pozostałych osób. Wokół kościoła wewnątrz murów może zgromadzić się najwyżej 150 osób, które przy zachowaniu dystansu 1,5 m powinny zakrywać usta i nos.
  2. W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła;
  • w środę – uroczystość NMP Częstochowskiej;
  • w czwartek – wspomnienie św. Moniki;
  • w piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
  • w sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  1. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary na wsparcie dla ofiar katastrofy w Libanie. Zebrano 9344,08 zł, 40 USD i 150 eu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  2. Bóg zapłać wiernym ze Szczyptówki za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła, a nowożeńcom za kwiaty. W czwartek o 7.00 zostanie odprawiona msza św. za zmarłych z Kumorówki, a w sobotę o 7.00 za zmarłych ze Szczyptówki.
  3. Msza według formularza W czasie pandemii będzie odprawiona we wtorek o 18.00.