Ogłoszenia duszpasterskie 16 sierpnia 2020 r.

XX niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu przypada:

  • święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej – w poniedziałek;
  • wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła – w czwartek;
  • wspomnienie św. Piusa X, papieża – w piątek;
  • wspomnienie NMP Królowej – w sobotę.
  1. W dniu wczorajszym na pomoc dla mieszkańca Spytkowic, który w pożarze stracił dom, zebrano 7024,05 zł i 0,20 eu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dziś przed kościołem można złożyć ofiarę na wsparcie dla ofiar katastrofy w Libanie.
  2. Bóg zapłać wiernym z Jochymówki za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła, a Kołu Gospodyń Wiejskich za kwiaty do naszej świątyni. Przy tej okazji słowa wdzięczności pragniemy skierować do pani Alicji, która bezinteresownie codziennie jak rok długi dba o kwiaty na ołtarzach w tutejszym kościele oraz paniom Marii i Katarzynie za troskę o kwiaty wokół figury Matki Bożej przed kościołem.
  3. W tym tygodniu msza według formularza W czasie pandemii będzie odprawiona we wtorek o 7.00.
  4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2021. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone będą na misyjną działalność tego zgromadzenia.
  5. Ogłoszenie o Największej Góralskiej Majówce w Polsce…