Ogłoszenia duszpasterskie 9 sierpnia 2020 r.

XIX niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik;
 • we wtorek – św. Klara, dziewica,
 • w czwartek – Matka Boża Kalwaryjska;
 • w piątek św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik. W Bielance odbędzie się uroczystość ku jego czci. O godz. 17.00 Mszę Św. odprawi, wygłosi kazanie i poprowadzi procesję eucharystyczną ks. prof. Władysław Zuziak. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości, a jej uczestnikom i wszystkim mieszkańcom Bielanki proboszcz udziela na piątek dyspensy  od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 1. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego. Uroczystość ta znana jest jako święto Matki Bożej Zielnej. W tym dniu do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną poświęcone podczas każdej mszy świętej. Podczas sumy o godz. 11.30 będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony. Zapraszamy szczególnie rolników, aby swoje dziękczynienie włączyli w wieniec dożynkowy przygotowany przez koło gospodyń wiejskich. Uwadze wiernych polecamy uroczystości odpustowe w Ludźmierzu i Kalwarii Zebrzydowskiej.
 2. W dniu 15 sierpnia br. przypada 100. rocznica bitwy warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. W diecezji warszawsko-praskiej podjęto modlitewną nowennę na wzór tej, która była odprawiana w stolicy w sierpniu 1920 roku. W nocy z 14 na 15 sierpnia odbędzie się adoracja w intencjach Ojczyzny. Arcybiskup Metropolita Krakowski zachęca do dłuższego czuwania przed Najświętszym Sakramentem w tym samym czasie i modlitwy w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej. W naszej parafii w piątek po wieczornej Mszy Św. będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcamy wiernych do czuwania w kościele. Adorację zakończymy o 21.00 błogosławieństwem eucharystycznym i Apelem Jasnogórskim.
 3. W poniedziałek o 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie osób zapisanych na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która miała się odbyć w kwietniu br.
 4. Bóg zapłać wiernym z Buczkówki za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła, a nowożeńcom za kwiaty do naszej świątyni. W tym tygodniu zostaną odprawione msze św. za zmarłych: z Buczkówki w poniedziałek o 18.00, z Kordyłówki – we wtorek o 7.00, z Arendarczykówki – w środę o 7.00, oraz o błog. Boże dla mieszkańców: Kordyłówki i Buczkówki – w czwartek o 7.00 i z Arendarczykówki – w piątek o 7.00. Msza według formularza W czasie pandemii będzie odprawiona w środę o 18.00.
 5. Kilka tygodni temu w Spytkowicach spalił się dom, w którym mieszkał samotny mężczyzna. Pozostał on bez dachu nad głową. W uroczystość Wniebowzięcia NMP przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę na pomoc dla niego.
 6. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla mieszkańców Bejrutu.