Ogłoszenia duszpasterskie    2 sierpnia 2020 r.

XVIII niedziela zwykła     

 

  1. W liturgii najbliższego tygodnia będziemy przeżywać:
  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
  • w czwartek – święto Przemienia Pańskiego;
  • w sobotę – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
  1. Róże różańcowe zmieniają tajemnice. W sierpniu ich modlitwie polecamy wszystkich pracujących na roli i wypoczywających na wakacjach.
  2. Rozpoczął się miesiąc sierpień, który tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do powstrzymania się od alkoholu w intencji naszej Ojczyzny i o wyzwolenie z nałogów dla uzależnionych.
  3. W I czwartek podczas nabożeństwa o godz. 17.45 modlić się będziemy za księdza kard. Stanisława i księży rodaków oraz o powołania kapłańskie i zakonne. Okazja do spowiedzi przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00 oraz pół godziny przed każdą mszą..
  4. W tym tygodniu msza św. według formularza „W czasie pandemii” będzie ona odprawiona w poniedziałek o 7.00.
  5. Bóg zapłać parafianom z Bielańskówki za ofiarę na potrzeby kościoła, a nowożeńcom dziękujemy za kwiaty do naszej świątyni.
  6. Wszystkich parafian i sympatyków naszej parafii zapraszamy do korzystania z aplikacji mobilnej na telefony komórkowe PARAFIA W RABIE WYŻNEJ. Jest ona dostępna w sklepach Gooogle Play i App Story.