Poświęcenie kapliczki na Bielańskówce

Ostatnie promienie słońca delikatnie otulały ziemię. Zielone liście na drzewach poruszane łagodnym powiewem wiatru grały anielską melodię. Strumień wody szumiący w górskim potoku dodawał dźwięków.

Tego wieczoru, 29 lipca, we wspomnienie świętej Marty, do śpiewu przyrody dołączyły głosy wiernych, zgromadzonych przy kapliczce Matki Bożej. Rodziny z roli Bielańskówka ze wzruszeniem spoglądały na figurkę Maryi, umieszczoną w nowej kapliczce. Na wieść o tym wydarzeniu przybyli również wierni z dalszej okolicy. Wszyscy zgromadzeni wokół Niepokalanej, i starsi i młodsi, oczekiwali na przyjazd Księdza Dariusza Ostrowskiego. Przybycie rabiańskiego Proboszcza wraz z Księdzem Prałatem Antonim Zuziakiem i panią Gospodynią poruszyło serca czuwających osób.

U stóp Krzyża przy Maryi, kapłani wraz z wiernymi uczcili Niepokalaną, śpiewając pieśń. Następnie odmówiono Litanię Loretańską, po czym Ksiądz Proboszcz poświęcił kapliczkę Tej, która Króluje, Uzdrawia i Pociesza. Od tej pory Krzyż umieszczony na zdobionym drzewie i figurka Maryi w sposób szczególny przypominają mieszkańcom Bielańskówki i przechodniom: Per Mariam ad Jesum (przez Maryję do Jezusa).

Krzyż nad kapliczką się wznosi
A stóp Jego – Niepokalana
Człowiek w pokorze oczy podnosi
Czyniąc Znak Krzyża każdego rana.

Idąc do szkoły, pracy, kościoła
Przed Tobą Pani chylimy czoła
Prowadź nas przez życie Matko Jedyna
Do bram wieczności Twojego Syna.

Ks. Piotr Pałasz