Ogłoszenia duszpasterskie 26 lipca 2020 r.

XVII niedziela zwykła

 

  1. Duchowo towarzyszymy delegatom Pieszej Pielgrzymki Góralskiej, którzy zmierzają do Częstochowy. W piątek na zakończenie pielgrzymki można wziąć udział we mszy św. na Jasnej Górze.
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się do akcji 1 grosz za 1 km. W dniu wczorajszym przy okazji święcenia pojazdów zebrano 2109 zł. Pieniądze te będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
  3. W liturgii najbliższego tygodnia będziemy wspominać:
  • w środę – św. Martę;
  • w piątek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
  • w sobotę – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  1. W I sobotę sierpnia o godz. 8.30 udamy się do chorych. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii do czwartku. W sobotę o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo do św. Jana Pawła II, a po nim mszę św. zbiorową w intencjach odczytanych podczas nabożeństwa. Intencje zapisane na kartkach wraz z ofiarami można składać do oznakowanej skrzynki obok chrzcielnicy.
  2. Bóg zapałać mieszkańcom Mardyłówki za ofiarę na potrzeby kościoła. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na wsparcie budowy kościoła w Krakowie Pychowicach.
  3. Na prośbę Kurii Metropolitalnej w Krakowie przypominamy wiernym o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. W kościele obowiązuje zasłanianie ust i nosa. Zachęca się wiernych do przyjmowania Komunii św. na rękę, a tym, którzy chcą przyjmować Komunię św. do ust, zwraca się uwagę na konieczność ostrożności, roztropności i zachowanie zasad higieny (w naszym kościele sugerujemy, aby osoby przyjmujące Komunię św. na rękę podchodziły w pierwszej kolejności). Zgodnie z zarządzeniem metropolity krakowskiego raz w tygodniu odprawiamy mszę św. według specjalnego formularza „W czasie pandemii”. W tym tygodniu będzie ona odprawiona w poniedziałek o 18.00.