Ogłoszenia duszpasterskie 19 lipca 2020 r.

XVI niedziela zwykła

  1. Liturgia tego tygodnia przynosi nam:
  • w środę – święto św. Marii Magdaleny;
  • w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
  • w piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
  • w sobotę – święto św. Jakuba Apostoła.
  1. Wszystkich uczestników ruchu drogowego zachęcamy do udziału w akcji 1 grosz za 1 km. W dniu wspomnienia św. Krzysztofa, czyli w sobotę, po obu mszach świętych przed kościołem odbędzie się poświęcenie pojazdów. Przy okazji zbierane będą ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Więcej informacji zamieszczono na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej.
  2. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę będzie miała charakter wyłącznie duchowy. Skromna delegacja grupy rabczańskiej wyruszy 24 lipca br. o godz. 8.00 sprzed kościoła św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju. W każdym dniu pielgrzymki o godz. 19.00 w kościele św. Teresy w Rabce będzie odprawiana msza św., a duchowo można będzie towarzyszyć temu wydarzeniu dzięki Facebookowi i kanałowi na Youtube. Szczegóły można przeczytać na plakacie przed kościołem.
  3. Bóg zapałać mieszkańcom Stramówki za ofiarę na potrzeby kościoła, a nowożeńcom za kwiaty do ołtarza. Za tydzień będziemy gościć w parafii księży salezjanów z Krakowa Pychowic, którym na prośbę metropolity krakowskiego pomagamy wybudować kościół. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten cel.