Ogłoszenia duszpasterskie 5 lipca 2020 r.

XIV niedziela zwykła 

  1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
  • w środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;
  • w sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  1. Bóg zapałać mieszkańcom Jaskówki za ofiarę na potrzeby kościoła.
  2. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery, itp.). Zbiórka będzie miała miejsce na ogrodzonym terenie dawnej mleczarni w Rabie Wyżnej. Elektrozłom można składować w tym miejscu w środę od rana do godz. 16.00. Środki pochodzące z demontażu zebranego sprzętu posłużą do wsparcia polskich misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Dodatkowe informacje są zamieszczone w gablotce i na ulotkach przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii.
  3. W odpowiedzi na usilną prośbę rolników ze względu na kapryśną pogodę w ostatnim czasie i realne zagrożenie utraty plonów na mocy kan. 1245 Kodeksu Prawa Kanonicznego proboszcz parafii w Rabie Wyżnej udziela wszystkim parafianom pracującym na roli dyspensy od obowiązku powstrzymania się od pracy w dzisiejszą niedzielę, tj. 5 lipca 2020 r. Zachęca przy tym do pielęgnowania starego zwyczaju przerywania pracy na modlitwę Anioł Pański w południe.
  4. Na prośbę abpa Marka Jędraszewskiego w dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach naszej archidiecezji ponowiony zostanie Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. Dokonał go najpierw przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w dniu 3 maja br. W naszej parafii odmówimy ten akt podczas adoracji na zakończenie każdej mszy św.
  5. Z początkiem miesiąca róże różańcowe zmieniają tajemnice. W lipcu prosimy je o modlitwę w intencji naszej ojczyzny.