Ogłoszenia duszpasterskie 14 czerwca 2020 r.

XI niedziela zwykła  

 

  1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Codziennie o 17.30 rozpoczynamy procesję eucharystyczną wokół kościoła, w czasie której śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zakończenie oktawy w czwartek z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci.
  2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • w środę – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (z tego względu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w Bielance odpust – suma o godz. 17.00);
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  1. Bóg zapałać mieszkańcom roli Aleja za ofiarę na potrzeby kościoła, a rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za kwiaty do naszej świątyni, jej posprzątanie i ufundowanie nowego kompletu świec do ołtarza. W piątek o 7.00 będzie odprawiona msza św. o błog. Boże dla mieszkańców Kapołkówki.