Ogłoszenia duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7 czerwca 2020 r.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej;
 • w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało);
 • w piątek – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i towarzyszy męczenników okresu II wojny światowej;
 • w sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła (jest to dzień imienin ks. prałata Antoniego – z tej okazji składamy mu najlepsze życzenia zdrowia, sił, Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o modlitwie).
 1. We wtorek o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie ministrantów i lektorów. Bardzo prosimy rodziców o przypomnienie wszystkim członkom służby liturgicznej o tej zbiórce.
 2. Bóg zapałać mieszkańcom roli Nowalanówka za ofiarę na potrzeby kościoła, a rodzicom młodzieży bierzmowanej za kwiaty do naszej świątyni i jej posprzątanie. Młodzieży bierzmowanej dziękujemy za posprzątanie otoczenia kościoła i plebanii. Bóg zapłać wszystkim, którzy z dużym poświęceniem w tak krótkim czasie wykonali zadaszenie nad ołtarzem, przy którym odprawialiśmy msze św. w niedziele od odpustu poczynając. Odłożyli inne prace, żeby umożliwić ceremonię bierzmowania na zewnątrz kościoła. Na szczęście w trakcie prac okazało się, że może się ona obyć w kościele. Ten solidny ołtarz przyda się już na Boże Ciało.
 3. W najbliższy czwartek będziemy przezywać uroczystość Bożego Ciała. Tak jak co roku po uroczystej sumie wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy z nich przygotuje młodzież z KSMu przy Domu Parafialnym, drugi – rodziny naszej parafii przy pomniku św. Jana Pawła II, trzeci – mieszkańcy Majątku, a czwarty zostanie przygotowany przed kościołem. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy do tej pory przygotowywali ołtarze na Boże Ciało: a więc do mieszkańców Dudorówki i Rynku oraz państwa Rubisiów. Gorąco zachęcamy do zaangażowania w przebieg procesji: ministrantów i lektorów, noszących baldachim, feretrony, chorągwie, sztandary, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwoneczkami, itd. Wierni mogą się także gromadzić wzdłuż trasy procesji i przy ołtarzach. Prosimy przy tym przestrzegać ograniczeń: należy zachować odległość 2 m, a przy każdym ołtarzu może stać nie więcej niż 150 osób. W kościele należy zasłaniać usta i nos. Niech udział w procesji z dziękczynnym Te Deum na jej zakończenie będzie wyrazem naszej wdzięczności Panu Bogu za zachowanie nas od zgubnych skutków epidemii koronawirusa.
 4. W czwartek w Bielance siedmioro dzieci przeżywać będzie swoją I Komunię Św. Uroczystość I Komunii Św. w Rabie Wyżnej będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę, tj. 14 czerwca, na mszy św. o godz. 11.30. W sobotę dzieci i ich bliscy przystąpią do spowiedzi św. o godz. 11.00. Próby dla dzieci w poniedziałek i piątek o 18.30.
 5. W oktawie Bożego Ciała litanię do Serca Jezusowego będziemy śpiewać podczas procesji wokół kościoła.
 6. W poniedziałek o 7.00 będzie odprawiona msza św. w intencji tegorocznych maturzystów.