Ogłoszenia duszpasterskie 24 maja 2020 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W liturgii najbliższych dni będziemy wspominać:
  • we wtorek – św. Filipa Nereusza, prezbitera;
  • w piątek – św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.
  • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej kończy się tydzień później.
  1. Od poniedziałku nabożeństwa majowe będziemy rozpoczynać modlitwami do Ducha Świętego. Zachęcamy do udziału w nich szczególnie te osoby, które w tym roku jeszcze nie zdążyły ani raz uczestniczyć w nabożeństwie majowym.
  2. Za tydzień młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. W sobotę kandydaci rozpoczną triduum przed przyjęciem tego sakramentu.
  3. Za tydzień w niedzielę sumę parafialną odprawi i kazanie wygłosi ks. Tomasz Rajda. W latach 1995-99 pracował on w naszej parafii jako wikariusz, a w tym roku przeżywa srebrny jubileusz kapłaństwa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Tomaszu i jego kolegach jubilatach.
  4. Bóg zapłać parafianom z Piekarczykówki i wszystkim darczyńcom za ofiary na utrzymanie naszej parafii. W tym tygodniu odprawimy msze św.:
  • o błog. Boże dla mieszkańców Dudorówki – w środę o 7.00;
  • o błog. Boże dla mieszkańców Łopatkówki – w sobotę o 7.00;
  • o szczęście wieczne dla zmarłych z Dudorówki – w czwartek o 7.00.