Ogłoszenia duszpasterskie – 17 maja 2020 r.

VI Niedziela Wielkanocna

 W liturgii najbliższych dni będziemy wspominać:

  • w czwartek – św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika;
  • w piątek – św. Ritę z Cascii.
  • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  1. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, czyli tzw. dni krzyżowe. Zazwyczaj ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych procesje szły wśród pól do kapliczek z modlitwą o błogosławieństwo Boże i urodzajne plony. W tym roku takie modlitwy odmówimy w kościele podczas nabożeństw majowych.
  2. W dniu dzisiejszym miała się odbyć I Komunia Św. dzieci z naszej parafii. Z wiadomych względów uroczystość ta w tym roku będzie inna niż dotychczas to bywało. Dzieci przystąpią do I Komunii Św. w dniu 14 czerwca br. na mszach św. o 10.00 i 11.30. Spotkanie rodziców w związku z tą uroczystością odbędzie się w kościele 18 maja (poniedziałek) o godz. 17.00 dla klasy IIIa i po mszy św. dla klasy IIIb. Ci, którym nie pasuje dzień 14 czerwca, mogą się zgłosić do kancelarii parafialnej w celu umówienia się na indywidualną uroczystość.
  3. Młodzież, która w tym roku przygotowywała się do bierzmowania, przyjmie ten sakrament w dniu 2 czerwca. Szczegółowe informacje zostaną przekazane rodzicom kandydatów do bierzmowania na spotkaniu w kościele w sobotę 23 maja o godz. 9.00.
  4. Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii wszystkim indywidualnym ofiarodawcom oraz parafianom z Pudłówki. W sobotę będzie odprawiona msza św. za zmarłych z Łopatkówki.