Ogłoszenia duszpasterskie 10 maja 2020 r.

V Niedziela Wielkanocna – uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika

 

 1. Nasza parafia przeżywa dzisiaj odpust ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika. W modlitwie pamiętamy szczególnie o kard. Stanisławie Dziwiszu z okazji jego imienin.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypadają:
 • w środę – wspomnienie NMP z Fatimy;
 • w czwartek – święto św. Macieja Apostoła;
 • w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.
 1. Zbliża się setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Panująca epidemia pokrzyżowała nasze plany uroczystych obchodów z tej okazji. Pomimo ograniczeń pragniemy wyrazić wdzięczność Panu Bogu za pontyfikat papieża Polaka, a św. Janowi Pawłowi II za wszelkie dobro, jakie za życia i po śmierci uczynił dla każdego z nas, dla naszej Ojczyzny i Kościoła świętego. W tej intencji modlić się będziemy w przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11.30. Po sumie przedstawiciele władz gminy wraz z kapłanami i reprezentacją parafii złożą kwiaty przy pomniku św. Jana Pawła II.
 2. Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii wszystkim indywidualnym ofiarodawcom oraz parafianom z Bielówki. W tym tygodniu będą odprawione msze św.:
 • we wtorek o 7.00 – za zmarłych z Ziębówki;
 • w czwartek o 18.00 – o błog. Boże dla mieszkańców Ziębówki oraz Wójcikówki.
 1. Wyjaśniamy, że dyspensa od udziału w niedzielnej mszy św. nie zwalnia z obowiązku spowiedzi raz w roku i przyjęcia Komunii Św. w okresie wielkanocnym. Przypominamy, że okres ten kończy się za miesiąc. Zapraszamy do spowiadania się codziennie pół godziny przed mszą św. i do przyjęcia Komunii Św. podczas mszy św. w tygodniu szczególnie tych wiernych, którzy od niedzieli przed Środą Popielcową jeszcze do tej pory nie spełnili tego obowiązku. Pozostałych parafian prosimy, aby ustąpili miejsca w kościele tym osobom.
 2. Abp krakowski przysłał dwa komunikaty: jeden o obchodach stulecia urodzin św. Jana Pawła II i telewizyjnych transmisjach, do których oglądnięcia zachęca, oraz o poście w intencji ustania epidemii. Więcej informacji znaleźć można w gablotce przed kościołem i w Internecie.