Ogłoszenia duszpaserskie 3 maja 2020 r.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypadają:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika;
  • we wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
  • w środę – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba;
  • w piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej (ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). W tym dniu szczególnie pamiętajmy o ks. kard. Stanisławie Dziwiszu z racji jego imienin.
  1. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika. Sumę o godz. 11.30 odprawi i kazanie wygłosi ks.. Józef Bednarczyk, dziekan dekanatu niedzickiego. Z uwagi na ograniczenia związane z epidemią nie odbędzie się tradycyjna procesja.
  2. Rozpoczął się miesiąc maj w naszej tradycji poświęcony czci Matki Najświętszej. Róże różańcowe zmieniają tajemnice. Członków Żywego Różańca prosimy o modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Codziennie o 17.30 odprawiamy nabożeństwa majowe (w Bielance o 16.30). Ponieważ ilość osób mogących gromadzić się w kościele jest mniejsza niż tych, które mogą spotykać się w plenerze, dlatego gorąco zachęcamy do spotykania się przy kapliczkach na śpiewanie litanii loretańskiej, pieśni maryjnych i Apelu Jasnogórskiego. Proszę pamiętać, że w takim spotkaniu może uczestniczyć nie więcej niż 50 osób, wszyscy powinni używać maseczek i zachować dwumetrowe odstępy.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W czasie nabożeństwa majowego modlić się będziemy szczególnie za księdza kardynała Stanisława, księży rodaków i o nowe powołania.
  4. Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii. Od tego tygodnia przywracamy zwyczaj zbierania ofiar z roli na sprzątanie kościoła. Można je składać u opiekuna swojej roli w gotówce lub bezgotówkowo. Również w kancelarii parafialnej uruchomiliśmy możliwość płacenia kartą lub telefonem, do czego ze względów higienicznych w dobie epidemii zachęcamy.