Ogłoszenia parafialne 19 kwietnia 2020

II Niedziela Wielkanocna – święto Miłosierdzia Bożego

 1. Dzisiaj przeżywamy święto Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji od sumy do wieczornej mszy św. można będzie pomodlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Prosimy przy tym przestrzegać ograniczeń dotyczących przebywania w przestrzeni publicznej: w kościele może spotkać się tylko pięć osób i każda z nich powinna mieć zasłonięte usta i nos.

2. Od jutra zmieniają się przepisy dotyczące uczestników liturgii. Zgodnie z nimi w naszym kościele parafialnym może zgromadzić się na liturgii 30 osób. Obowiązuje ich zakrywanie ust i nosa.

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypadają:

  • w czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika;
  • w sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty; patrona naszego metropolity (polecamy go modlitwie wiernych).