Ogłoszenia parafialne 12 kwietnia 2020

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

  1. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie i przeżywanie najważniejszych świąt chrześcijańskich w naszej parafii:
  • za posprzątanie kościoła, częste wymiany folii w konfesjonale, przygotowanie Ciemnicy i Grobu Bożego,
  • panu kościelnemu, pani organistce, pani katechetce i lektorom seniorom za liturgię, która w tym roku była trudniejsza niż co roku, bo o wiele skromniejsza i bez udziału wiernych;
  • szczególne podziękowania składam na ręce naszych strażaków, dzięki którym z błogosławieństwem eucharystycznym po Wigilii Paschalnej można było dotrzeć do każdego zakątka naszej parafii;
  • księdzu prałatowi i ks. Marcinowi za wspólne celebracje i kazania,  do których przygotowaliśmy się tak, jakby w kościele nie było pustych ławek lecz nieprzeliczony tłum wiernych;
  • wszystkim parafianom za zdyscyplinowanie wobec ograniczeń, jakie obowiązują w związku z epidemią i duchową łączność w modlitwie.

Niech Chrystus zmartwychwstały odpłaci wszystkim według swojej hojności.

  1. Podczas Mszy Św. Wigilii Paschalnej przy ołtarzu głównym pojawił się nowy krzyż. Jest to dar rodziców kandydatów do bierzmowania. Młodzież miała przystąpić do tego sakramentu w marcu. Teraz oczekuje na ustanie epidemii, a krzyż, który ufundowali niech będzie wołaniem do Pana Boga, aby jak najprędzej mogli przystąpić do bierzmowania.
  2. Dzięki pewnej rodzinie, która pragnie zachować anonimowość, przy ołtarzu płoną nowe świece z symboliką wielkanocną. Kwiaty na ołtarze są darem pani, która przez cały rok dostarcza nam kwiaty do świątyni. Bóg zapłać za szczodry dar dla upiększenia liturgii w naszej świątyni. Gorąco dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy czy to wpłatami na konto, czy gotówką pomagają parafii przetrwać te „chude tygodnie”.
  3. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte według porządku świątecznego. Składka z drugiego dnia świąt zazwyczaj przeznaczana była na utrzymanie katolickich uczelni w naszym kraju. Prosimy wiernych o wpłaty bezpośrednio na konto Uniwersytetu Jana Pawła II lub na konto naszej parafii z wyraźnym zapisem w tytule: na uczelnie katolickie.
  4. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy święto Miłosierdzia Bożego.