Ogłoszenia duszpasterskie 22 marca 2020 r.

IV niedziela Wielkiego Postu       22 marca 2020 r.

  1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych niedziel wielkopostnych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Bóg zapłać mieszkańcom Wędziarzówki za ofiarę na potrzeby naszego kościoła. Do odwołania wstrzymujemy zbieranie ofiar z roli. Powrócimy do tego zwyczaju po ustaniu zagrożenia epidemicznego. W tym tygodniu odprawione będą msze św.:
    • za zmarłych z Pietrzakówki – w środę o 18.00, z Domałówki – w czwartek o 18.00, z Zarębówki w piątek o 18.00;
    • o błog. Boże dla mieszkańców Pietrzakówki i Bogdałówki – w czwartek o 7.00, za mieszkańców Węgrzynówki – w piątek o 7.00.
  3. W środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Z tej okazji zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje takie są do pobrania na ołtarzu Matki Bożej. Z uwagi na sytuację panującą w naszym kraju nie będziemy robić uroczystego przyrzeczenia, lecz zachęcamy, aby przychodząc na indywidualną adorację każdy sam wypowiedział słowa przyrzeczenia i wypełnioną część odcinka deklaracji złożył na ołtarzu Matki Bożej.

  4. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem dziś między sumą a wieczorną mszą św., a w dni powszednie między ranną a wieczorną mszą św. przez cały dzień. Od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 do 17.50 jest też okazja do spowiedzi św.

  5. Niektóre sprawy kancelaryjne w okresie zagrożenia epidemicznego można załatwić przez Internet. Dotyczy to zaświadczeń dla rodziców chrzestnych i świadków do bierzmowania, wyciągów z księgi chrztów do I Komunii Św. i bierzmowania. W wiadomości e-mail należy podać imię i nazwisko osoby, dla której ma być wystawiony dokument, datę urodzenia lub chrztu i aktualny adres zamieszkania. Stosowną ofiarę można wpłacić na specjalne konto parafialne. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.

  6. W ostatnich dniach przestały ukazywać się czasopisma katolickie. Dziś na stoliku z prasą katolicką nie znajdzie się już Gość Niedzielny, natomiast Jaś i Ola, Arka i Źródło pojawiły się tam po raz ostatni. Na stronie parafialnej można znaleźć informacje, jak zakupić tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.