Ogłoszenia duszpasterskie 15 marca 2020 r.

III niedziela Wielkiego Postu       15 marca 2020 r.

Metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, wprowadza w życie na terenie Archidiecezji Krakowskiej z dniem 12 marca 2020 roku rekomendacje Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski jako obowiązujące.

 1. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym do 29 marca 2020 r. w kościele w Rabie Wyżnej:
 • bierzmowanie planowane na 28 marca odbędzie się w późniejszym terminie;
 • peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II w parafii zostaje zawieszona;
 • odwołane zostają nabożeństwa drogi krzyżowej i Gorzkich Żali;
 • w dni powszednie od 16 do 28 marca br. przez cały dzień, a w niedziele 15, 22 i 29 marca po sumie do wieczornej mszy będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do prywatnej modlitwy w ciszy);
 • w dni powszednie od 16 do 28 marca br. w godz. 17.00 do 17.50 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. w kaplicy (prosimy, aby z tej możliwości korzystać jako z okazji spowiedzi przed świętami wielkanocnymi);
 • nie odwołujemy żadnej mszy św.; ale do udziału w mszach świętych zachęcamy osoby, które zamówiły intencje mszy św. i ich bliskich. Pozostałych prosimy, aby łączyli się duchowo z liturgią sprawowaną w kościele korzystając z pomocy radia lub telewizji. Osoby starsze i chore zachęcamy do przyjmowania Komunii Św. w domach dzięki posłudze nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii;
 • w czasie liturgii obowiązują następujące zasady:
 1. Przyjmowanie Komunii Świętej odbywa się w procesji i na rękę (przyjąwszy Eucharystię na dłoń należy ją natychmiast spożyć przed kapłanem).
 2. Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk.
 3. Cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego.
 4. Należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie.
 5. Kropielnice kościelne pozostają bez wody święconej.

Gdyby w tym czasie należało odprawić pogrzeb, to:

 1. zmarły musi zostać pochowany w ciągu nie dłużej niż 72 godzin od śmierci;
 2. cala liturgia pogrzebowa będzie sprawowana na cmentarzu (msza w kaplicy);
 3. o udział w pogrzebie prosimy tylko najbliższą rodzinę zmarłego.

 

 1. Bóg zapłać mieszkańcom Sołówki za ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
 2. Wyjazd na koncert muzyki filmowej W. Kilara zostaje przeniesiony na 18 września br. Osoby zapisane prosimy o potwierdzenie udziału w koncercie we wrześniu.