Ogłoszenia parafialne 1 marca 2020 r.

I niedziela Wielkiego Postu         1 marca 2020 r.

  1. Rozpoczął się Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątki o 17.15 i w niedziele po sumie oraz w Gorzkich Żalach w niedzielę o 17.00. Za pobożne odprawienie drogi krzyżowej lub udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  2. W środę świętować będziemy święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W czwartek o godz. 17.45 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji księży rodaków i za księdza kardynała, a w piątek o tej samej godzinie odprawimy nabożeństwo pierwszo piątkowe. Spowiedź w Bielance w piątek od godz. 14.30, a po niej msza św. W sobotę od godz. 9.00 udamy się do chorych (zapisy w zakrystii do czwartku), a wieczorem odprawimy nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Msza wieczorna będzie odprawiona we wszystkich intencjach odczytanych podczas nabożeństwa. Zapraszamy do udziału szczególnie tych, którzy w zeszłym miesiącu przyjęli w domach relikwie św. Jana Pawła II.
  4. Na początku miesiąca róże różańcowe zmieniają tajemnice. W marcu ich modlitwie polecamy szczególnie młodzież naszej parafii, która w tym miesiącu ma przystąpić do bierzmowania.
  5. Bóg zapłać mieszkańcom Kumorówki za ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W piątek o 7.00 odprawimy mszę św. za zmarłych z Suskówki.
  6. Duszpasterz związków niesakramentalnych w Archidiecezji Krakowskiej zaprasza osoby żyjące w niesakramentalnych związkach małżeńskich na dedykowane im rekolekcje wielkopostne. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie w gablotce przed kościołem.
  7. Duszpasterstwa akademickie Krakowa organizują kajakowy Spływ Stulecia dla upamiętnienia setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Do udziału w nim zaproszeni są wszyscy studenci krakowskich uczelni. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie w gablotce, na ulotkach i w Internecie.
  8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na wsparcie ich działalności.
  9. Trwa czas rozliczeń podatkowych. W imieniu Caritas zachęcamy do przekazania 1% podatku na wsparcie dla tej organizacji (można zabrać ulotki z numerem KRS). Przypominamy także o możliwości odliczenia od dochodu ofiar na cele religijne (w tym wpłat dokonanych na konto naszej parafii).