Ogłoszeia duszpasterskie 2 lutego 2020 r.

Święto Ofiarowania Pańskiego (IV niedziela zwykła) 2 lutego 2020 r.

1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą i ofiarami wspieramy zgromadzenia zakonne.

2. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:
• w poniedziałek – św. Błażeja, biskupa i męczennika (z tej okazji na zakończenie każdej mszy św. można będzie przyjąć specjalne błogosławieństwo świecami, prosząc o pomoc Bożą zwłaszcza w chorobach gardła);
• w środę – św. Agatę, dziewicę i męczennicę (z tej okazji pobłogosławimy chleb i wodę);
• w czwartek – świętych męczenników japońskich Pawła Miki i towarzyszy.

3. W I czwartek i I piątek miesiąca o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W czwartek o godz. 17.45 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji księży rodaków i za księdza kardynała, a w piątek o tej samej godzinie odprawimy nabożeństwo pierwszo piątkowe. Spowiedź w Bielance w piątek od godz. 14.30, a po niej msza św.

4. Na początku miesiąca róże różańcowe zmieniają tajemnice. W lutym ich modlitwie polecamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich rodziny.

5. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się pierwsze w nowym składzie spotkanie rady duszpasterskiej. Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu nowo wybranych opiekunów ról, ich poprzedników, a także panów zbierających składki w naszym kościele oraz przedstawicieli wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii.

6. Bóg zapałać mieszkańcom roli Wójcikówka za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu będą odprawione msze św. w poniedziałek o 7.00 za zmarłych z Jochymówki, o 18.00 o błog. Boże dla mieszkańców Buczkówki, a w piątek o 7.00 o błog. Boże dla mieszkańców Jochymówki.