Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela zwykła 2020

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca.
Dziś wieczorem zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła w Bielance. Rozpoczęcie o godz. 19.00.

2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
• wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – we wtorek;
• wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła – w piątek,
• w sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

3. Bóg zapłać mieszkańcom Wojtusiówki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu będą odprawione msze św.:
• w poniedziałek o 18.00 – o błog. Boże dla mieszkańców Bielańskówki;
• we wtorek o 7.00 – w int. Bogu wiadomej z kaplicy III upadku Pana Jezusa;
• w piątek o 7.00 – za zmarłych z Buczkówki.

4. Zakończyliśmy coroczną wizytę duszpasterską. Bóg zapłać wszystkim za życzliwe przyjęcie, gościnność i złożone ofiary. Szczególne podziękowania składamy dla tych rodzin, które przygotowały posiłek dla księży i ministrantów oraz zadbały o transport. W niedzielę 2 lutego suma parafialna będzie odprawiona o błogosławieństwo Boże dla wszystkich, którzy przyjęli wizytę duszpasterską.

5. W czasie kolędy przeprowadziliśmy wybory do rady parafialnej. Ich wyniki są zaprezentowane w gablocie przed kościołem i w Internecie. Dziękujemy wszystkim parafianom za odpowiedzialne podejście do zadania wyboru nowej rady. Bóg zapłać wszystkim dotychczasowym opiekunom ról za długoletnie zaangażowanie dla dobra naszej wspólnoty parafialnej oraz wszystkim nowo wybranym za gotowość do podjęcia tej służby. Wszystkich członków rady parafialnej, byłych i nowo wybranych, zapraszamy na spotkanie opłatkowe w niedzielę, 2 lutego 2020 r. o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.

6. Z polecenia metropolity krakowskiego powstaje kilkutomowy album prezentujący kościoły parafialne naszej archidiecezji. W środę ukazał się tom IV zawierający notatkę o parafii i fotografie kościoła w Rabie Wyżnej. W zakrystii można go obejrzeć i nabyć po promocyjnej cenie 100 zł. Ilość egzemplarzy jest ograniczona.