Ogłoszenia duszpasterskie Święto Chrztu Pańskiego – 12 stycznia 2020 r.

1. W dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego nie tylko wspominamy chrzest Jezusa w Jordanie, ale myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia. Zatrzymajmy się dziś na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego. Przypominamy, że sakramentu chrztu udzielamy w naszym kościele w ostatnią niedzielę miesiąca oraz w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy na mszy św. o godz. 11.30. Prosimy, aby planując chrzest, uwzględnić ten porządek.

2. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. I choć w liturgii pojawi się kolor zielony, to kolędy śpiewać będziemy zgodnie z polską tradycją do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

3. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia:
• św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła – w poniedziałek;
• św. Antoniego, opata – w sobotę.

4. Bóg zapałać mieszkańcom roli Łopatkówka za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu będą odprawione msze św.:
• we wtorek o 7.00 – o błog. Boże dla mieszkańców Pałaszówki;
• w czwartek o 18.00 – za zmarłych ze Stramówki;
• w piątek o 18.00 – o błog. Boże dla mieszkańców Stramówki;
• w sobotę o 7.00 – za zmarłych z Bielańskówki.

5. Trwa peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II w naszej parafii. W zakrystii można się zapisać na miesiąc luty.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki do Ziemi Świętej w kwietniu oraz do Libanu w czerwcu br.