Ogłoszenia duszpasterskie IV niedziela adwentu

22 grudnia 2019 r.

1. Dzisiaj o 19.00 zapraszamy do kościoła w Bielance na adorację Najśw. Sakramentu.

2. W najbliższy wtorek odprawimy ostatnie w tym roku roraty. Dzieci prosimy o przyniesienie plansz z kompletem obrazków. Po roratach ci, którym nie udało się zebrać wszystkich obrazków, będą mogli uzupełnić sobie kolekcję.

3. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w ostatni dzień adwentu. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Na wigilijnym stole nie stawiajmy alkoholu.

4. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej w nocy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. W naszym kościele będą odprawione dwie pasterki: jedna o 22.00, druga o 24.00. Pasterkę o północy celebrować będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. Wspólny śpiew kolęd będzie ubogacony przez Małą Armię Janosika. Dzięki Telewizji Polskiej można będzie tę mszę św. oglądać w telewizji w paśmie regionalnym (TVP3) oraz na TV Polonia. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

5. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę. W święto św. Szczepana na zakończenie każdej mszy poświęcimy owies. Składka z tego dnia przeznaczona jest na wsparcie dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

6. W piątek przypada święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, a w sobotę święto Świętych Młodzianków. Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia to święto Najświętszej Rodziny.

7. Bóg zapłać organizatorom i ofiarodawcom zaangażowanym w akcję Podziel się z bliźnim. Dziękujemy mieszkańcom Ziębówki za udekorowanie kościoła na Boże Narodzenie oraz za ofiarę złożoną na potrzeby naszej świątyni.