Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela adwentu

I niedziela adwentu – 1 grudnia 2019 r.

 1. Rozpoczął się nowy rok liturgiczny. Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Zapraszamy na nie zwłaszcza dzieci i kandydatów do bierzmowania.
 2. Przed kościołem można się zaopatrzyć w świece Caritas na wigilijny stół. Żeby ofiarowana kwota nie byłą tylko zapłatą za świecę, lecz także wsparciem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, to powinna wynosić przynajmniej 10 zł.
 3. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
 • w wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
 • w środę – św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
 • w piątek – św. Mikołaja, biskupa;
 • w sobotę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

W następną niedzielę, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, na każdej mszy św. będzie poświęcenie medalików.

 1. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich. Modlitwa w ciszy potrwa ok. 15 min. Następnie modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji księży rodaków i za księdza kardynała.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. O tej samej godzinie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W I sobotę miesiąca wyjątkowo nie będzie odwiedzin osób starszych i chorych w domach. Udamy się do nich przed świętami. Wieczorem o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Zapraszamy na nie szczególnie te osoby, które w minionym miesiącu przyjmowały w domu relikwie świętego papieża. W skarbonie obok chrzcielnicy można składać intencje, które w czasie nabożeństwa będą powierzane wstawiennictwu św. Jana Pawła II i w których będzie ofiarowana wieczorna Msza Św.
 4. W najbliższym czasie członkowie rady duszpasterskiej odwiedzą domy naszej parafii z życzeniami świątecznymi i poświęconymi opłatkami. Proszę przyjąć ich z życzliwością. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na wynagrodzenie dla pana kościelnego i pani organistki. Niech wysokość składanych ofiar odzwierciedla hojność parafian i wdzięczność dla służby kościelnej za całoroczną pracę. Opiekunów ról prosimy o zabranie poświęconych opłatków dziś po mszach świętych.
 5. Zbiórka na Światowy Dzień Ubogich wyniosła 3682,20 zł. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność. Mieszkańcom Pietrzakówki dziękujemy za ofiarę na potrzeby naszego kościoła. Słowo wdzięczności kierujemy także do mieszkańców Węgrzynówki i przepraszamy za nieporozumienia, jakie ich spotkały z naszej strony.
 6. Tydzień temu zostały rozegrane dekanalne eliminacje XV mistrzostw Polski Liturgicznej Służby w piłce nożnej halowej. Naszą parafię reprezentowały trzy zespoły w różnych kategoriach wiekowych. Lektorzy starsi wygrali rywalizację w swojej konkurencji i zakwalifikowali się do następnego etapu.
 7. Członkowie Żywego Różańca zmieniają tajemnice. W tym miesiącu ich modlitwie polecamy grzeszników prosząc o ich nawrócenie. Zelatorów zachęcamy do zabrania darmowego biuletynu dla nich przeznaczonego.

 • BIELANKA
 • 1. Spowiedź w Bielance w I piątek miesiąca od 14.30, a po niej roraty.
  2. Msze św. roratnie w Bielance będą odprawiane w piątki i soboty. W niedziele dzieci mogą otrzymać obrazki z rorat poniedziałkowych. We wtorki, środy i czwartki zapraszamy na roraty do kościoła parafialnego.
  3. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przed kościołem można będzie zaopatrzyć się w świece Caritas na wigilijny stół. Żeby ofiarowana kwota nie byłą tylko zapłatą za świecę, lecz także wsparciem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, to powinna wynosić przynajmniej 10 zł.