Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę zwykłą 17 listopada 2019 r.

  1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej. Po mszach św. można nabyć kalendarze na rok 2020 wspierając tym samym działalność misyjną tego zgromadzenia. W Kościele powszechnym obchodzony jest dziś III Światowy Dzień Ubogich. Także nasza archidiecezja włącza się w te obchody.
  2. W ubiegłą niedzielę na pomoc chrześcijanom w Sudanie Południowym zebrano 4018,70 zł, 50 eu i 100 USD. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  3. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:
  • w poniedziałek – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę;
  • we wtorek – bł. Salomeę, zakonnicę;
  • w środę – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
  • w czwartek – Ofiarowanie NMP;
  • w piątek – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji w imieniu wszystkich parafian pragnę podziękować pani organistce Marcelinie, pani Aleksandrze i prowadzonej przez nią scholi, chórzystom angażującym się w uroczystości liturgiczne.
  • W przyszłą niedzielę z okazji uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata po sumie będzie wystawienie Najśw. Sakramentu z odnowieniem aktu przyjęcia Jezusa za Pana.
  1. Bóg zapłać wiernym z roli Sagułówka za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu będą odprawione msze św.:
  • w poniedziałek o 18.00 – o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców Pudłówki,
  • we wtorek o 7.00 – o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców Bielówki,
  • w czwartek o 7.00 – za zmarłych z Pudłówki.
  1. W zakrystii można się zapisać na przyjęcie relikwii św. Jana Pawła II w miesiącu grudniu.
  2. Od 1 listopada br. w polskich kinach można zobaczyć film. pt. Nieplanowane. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po dziesięcioletniej karierze zobaczyła coś, co odmieniło jej życie. Środowiska lewicowe, feministyczne i proaborcyjne próbują ograniczyć dostęp ludzi do tego filmu, o czym może świadczyć m.in. godzina, o której będzie prezentowany w Rabce. Po projekcjach tego filmu w Stanach Zjednoczonych zostało zmienione prawo w 9 stanach. Wielu ludzi się nawróciło. Film powinien zobaczyć każdy dorosły człowiek bez względu na wiarę. Polecamy go szczególnie ludziom młodym, w tym także dwudziesto– i trzydziestoletnim. Film Nieplanowane będzie wyświetlany w kinie Śnieżka w Rabce-Zdroju w dniach 17-21 listopada 2019 roku (tj. od dziś do czwartku) o godz. 16.15.
  3. Parafia św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju organizuje wyjazd do Łagiewnik w 3 rocznicę Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Wyjazd w przyszłą niedzielę o godz. 8.00 z Rabki. Zapisy w kancelarii parafialnej św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju do piątku (godziny podane na ogłoszeniu w gablotce).
  4. W przyszłą niedzielę w Bielance o godz. 19.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu z okazji uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.