Ogłoszenia duszpasterskie XXX niedziela zwykła 27 października 2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę świętujemy rocznicę poświęcenia naszych świątyń. Dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich dobroczyńców, którzy troszczą się o utrzymanie i piękno kościoła.

2. Na zakończenie nadzwyczajnego miesiąca misyjnego gościmy dziś w naszej parafii siostry misjonarki. Dziękujemy im za świadectwo, którym ożywiają w nas odpowiedzialność za głoszenie Ewangelii wszystkim narodom. Przed kościołem można nabyć rozmaite pamiątki misyjne.

3. Kończy się miesiąc październik. Bóg zapłać wszystkim, którzy gorliwie uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych, a szczególnie pani Aleksandrze Tokarczyk i uczniom, którzy prowadzili modlitwy w czasie nabożeństw. Zachęcamy do udziału w ostatnich tegorocznych nabożeństwach różańcowych zwłaszcza tych, którym nie udało się jeszcze ani raz uczestniczyć we wspólnej modlitwie w tym miesiącu.

4. W liturgii tego tygodnia przypadają:
• w poniedziałek – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
• w piątek – uroczystość Wszystkich Świętych;
• w sobotę – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny).

5. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych a zarazem przed I piątkiem miesiąca będzie od wtorku do czwartku od 16.30 do 18.00. Proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, bo 1 i 2 listopada nie będzie możliwości skorzystania z tego sakramentu.

6. W uroczystość Wszystkich Świętych msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego z wyjątkiem sumy. W kościele parafialnym nie będzie mszy o godz. 11.30. W zamian za to o godz. 13.00 na cmentarzu odprawimy procesję za zmarłych z wypominkami jednorazowymi, a po jej zakończeniu rozpocznie się msza św. O godz. 20.00 KSM poprowadzi na cmentarzu różaniec za zmarłych.

7. W Dniu Zadusznym msze w kościele parafialnym będą odprawione o godz. 7.00, 10.00 i 18.00 (czyli nie będzie mszy o 8.30 i 11.30), na cmentarzu o 14.00, a w Bielance o 8.30. Przed i po mszach modlić się będziemy za zmarłych i czytane będą wypominki jednorazowe. O godz. 20.00 KSM poprowadzi na cmentarzu w Bielance różaniec za zmarłych.

8. W Dniu Zadusznym przypada też pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych z sakramentalną posługą (chorych prosimy zgłaszać w zakrystii najpóźniej do czwartku). Wieczorem o godz. 17.30 podczas adoracji będą odczytane prośby zanoszone do Boga za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i w tych intencjach będzie odprawiona msza św. zbiorowa.

9. Bóg zapłać wiernym z roli Szczyptówka za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła, a członkom Żywego Różańca za ofiarę na utrzymanie Domu Parafialnego. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty do kościoła. Bóg zapłać ósmoklasistom za posprzątanie otoczenia kościoła i uprzątnięcie opadłych liści. Msza św. o błog. Boże dla mieszkańców Sołówki będzie odprawiona we wtorek o 7.00, a za zmarłych z tej roli w środę o 7.00. W dniach 1 i 2 listopada składka na cmentarzu przeznaczona jest na utrzymanie cmentarza. Bóg zapłać ofiarodawcom i panom zbierającym składkę.

10. W dniach od 1 do 3 listopada młodzież z KSMu będzie przy cmentarzu sprzedawać znicze. Zachęcamy, aby korzystając z ich oferty pomóc młodzieży gromadzić fundusze na swoją działalność.

11. W związku ze zbliżającą się setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II abp Marek Jędraszewski zarządził, aby w każdej parafii naszej archidiecezji od 1 listopada tego roku do końca roku 2020 odprawiane było specjalne nabożeństwo. W naszym kościele parafialnym od 1 listopada codziennie o godz. 17.30 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Adoracja w milczeniu trwać będzie 20 minut, po czym odmówimy dziesiątek różańca i litanię d o św. Jana Pawła II (w niedziele i święta litania będzie śpiewana). Od 1 do 8 listopada dziesiątek różańca będzie połączony z wypominkami jednorazowymi.

12. Od 4 listopada w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II po domach. W zakrystii przyjmujemy zapisy rodzin chętnych przyjąć relikwie św. Jana Pawła II w listopadzie b.r.

W Bielance:
1. – w czwartek od 16.30 – ostatnie nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu; w tym czasie spowiedź;
2. W uroczystość Wszystkich Świętych – Msza Św. o godz. 8:30, a po niej procesja na cmentarz z modlitwą w intencji dusz czyśćcowych;
3. w Dzień Zaduszny – Msza Św. o godz. 8:30, po niej odwiedziny chorych z sakramentalną posługą.