Ogłoszenia parafialne – XXVII niedziela zwykła

XXVII niedziela zwykła                  6 października 2019 r.

1. W dniu dzisiejszym nasza parafia przeżywa odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Sumę odpustową o godz. 11.30 i procesję różańcową do ołtarzy polowych poprowadzi ks. Marian Błaszczyk, proboszcz parafii w Rudniku koło Myślenic. Dziś o 17.15 nie będzie już nabożeństwa różańcowego. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości, a szczególnie panu kościelnemu, pani organistce, służbie liturgicznej, wszystkim, którzy posprzątali i przyozdobili kościół, a zwłaszcza różom różańcowym. Bóg zapłać paniom, które przygotowały przyjęcie dla księży na plebanii. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, aby uczestniczyć w naszym święcie parafialnym. Mamy nadzieję, że zostaną serdecznie ugoszczeni przez naszych parafian.

2. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie NMP Różańcowej;
  • w środę – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, kronikarza Polski piastowskiej (jego wizerunek w naszym kościele znajduje się nad wejściem na chór);
  • w czwartek – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, zakonnicy, współzałożycielki zgromadzenia sióstr felicjanek;
  • w sobotę – wspomnienie bł. o. Jan Beyzyma, jezuity, apostoła Madagaskaru.
  1. Zachęcając do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o 17.15 przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków. Odpust może zyskać każdy, kto pobożnie odmówi cząstkę różańca św. w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy albo w rodzinie. W Bielance nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione dziś o godz. 17.00, a w dni powszednie wierni spotykać się będą w tamtejszym kościele o godz. 16.30.
  2. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić XIX Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem Wstańcie, chodźmy! Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.Dzień Papieski 2019
  3. Bóg zapłać wiernym z roli Bielańskówka za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła. Msze św. o błog. Boże dla mieszkańców Kordyłówki i Arendarczykówki będą odprawione w poniedziałek o 7.00, a za zmarłych z Arendarczykówki we wtorek o 7.00.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku z czasopismami można znaleźć także biuletyn dla zelatorów Żywego Różańca. Prosimy o zapoznanie się z nim.
  5. Za tydzień odbędą się w Polsce wybory parlamentarne. W związku z tym wydarzeniem Konferencja Episkopatu Polski skierowała do wiernych komunikat następującej treści: