Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV niedzielę zwykłą

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
  2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich. W naszym kościele prasę katolicką można nabyć na stoliku przy wyjściu głównym. Od tego tygodnia oprócz Źródła i czasopism dla dzieci pojawił się tam także Gość Niedzielny. Przed kościołem młodzież z KSMu prowadzi kiermasz książki religijnej. Każdy może sobie poszukać książki dla siebie i zabrać ją na własność, a przy okazji można dobrowolną ofiarą wesprzeć nasz parafialny KSM.
  3. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup,
  • w środę – św. Stanisław Kostka, zakonnik, patron polskiej młodzieży,
  • w piątek – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z XIX wieku,
  • w sobotę – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista.

4. Rozpoczynamy nowy rok pracy duszpasterskiej. W związku ze zmianami w składzie duszpasterskim nieuniknione stały się korekty w funkcjonowaniu kancelarii i w opiece nad grupami parafialnymi. W najmłodszych klasach szkoły podstawowej katecheza w tym roku szkolnym została ograniczona do jednej godziny w tygodniu. Przy tej okazji słowa podziękowania kieruję do dyrekcji szkół w Rabie Wyżnej i Bielance za cierpliwość, wyrozumiałość i fachową pomoc wobec konieczności zmian w siatce godzin i planach lekcji. Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna:

  • w środy, piątki i soboty rano od 8.00 do 8.30,
  • we wtorki i czwartki wieczorami od 18.30 do 19.00,
  • w piątki po południu od 16.30 do 17.30.

W piątki po południu zapraszamy w pierwszej kolejności narzeczonych z zapowiedziami z innych parafii i na drugą rozmowę przedślubną. Na spisanie protokołu przedślubnego prosimy umawiać się z księdzem na konkretny termin. W niedziele, święta, poniedziałki oraz pierwsze piątki i pierwsze soboty miesiąca kancelaria będzie nieczynna.

Grupy parafialne prosimy o wyrozumiałość, jeżeli kapłani nie będą mogli poświęcać im tyle samo czasu co do tej pory. Zrobimy wszystko, aby posługa w konfesjonale oraz liturgia w naszych kościołach nie ucierpiały z powodu ograniczenia liczby wikariuszy w parafii Raba Wyżna.

5. W sobotę na mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nowy rok formacji dzieci i młodzieży. Zapraszamy służbę liturgiczną, KSM, dzieci i młodzież, a szczególnie klasy VI, VII i VIII. Uczniowie tych klas rozpoczną tegoroczny etap przygotowania do bierzmowania.

6. Bóg zapłać wiernym z roli Pałaszówka za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła. Msza Św. za zmarłych z Bogdałówki będzie odprawiona w poniedziałek o 7.00, za zmarłych       z Wojtusiówki w środę o 18.00, a o błog. Boże dla wiernych z Wójcikówki w piątek o 7.00.

7. Koło seniorów organizuje wyjazd do kina w Nowym Targu na film pt. Tajemnica Ojca Pio. Wyjazd sprzed Domu Parafialnego 19 września (tj. czwartek) o godz. 18.00. Zapisy u emerytów w środę lub pod numerami: tel. 182671003, kom. 531983596.