Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą

XXIII niedziela zwykła     8 września 2019 r. 

 

1. Dziś przypada 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. Naszą modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. W naszej parafii gościmy dziś przedstawicieli Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę. W ramach kazań ks. Mariusz Boguszewski, dyrektor Biura Regionalnego PKWP w Warszawie, przybliży sytuację prześladowanych chrześcijan, a po mszach u siostry Anny Grzesiak SM będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan w Betlejem.

https://pkwp.org/

2. W liturgii najbliższego tygodnia przypadają: w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, a w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. 

3. Rozpoczął się nowy rok katechetyczny, a z nim przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. We wtorek po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klas III. Przygotowanie do bierzmowania rozpoczniemy w przyszłym tygodniu. 

4. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie ministrantów i lektorów. 

5. W sobotę wieczorem zapraszamy na uroczystą Mszę Św., po której odprawimy drogę krzyżową udając się do krzyża millenijnego. Zachęcamy, aby do kościoła przynieść ze sobą krzyże, które nosimy na piersiach lub wieszamy na ścianach naszych mieszkań, szkół i urzędów czy w miejscach pracy. Zostaną one poświęcone podczas Mszy Św. i będą nam towarzyszyć podczas drogi krzyżowej. W ten sposób będziemy się łączyć ze wszystkimi uczestnikami ogólnopolskiej akcji Polska Pod Krzyżem. Jej główne obchody będą miały miejsce we Włocławku. Organizatorzy proszą o modlitwę za Kościół i Polskę, a także o ofiarę postu i cierpienia w tych intencjach. 

https://www.polskapodkrzyzem.pl/

6. Bóg zapłać wiernym z roli Jaskówka za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła, a nowożeńcom za kwiaty do naszej świątyni. Msza św. O błogosławieństwo Boże dla mieszkańców Wojtusiówki  będzie odprawiona w poniedziałek o 18.00, za mieszkańców Bogdałówki w czwartek o 7.00, za mieszkańców roli Majątek w sobotę o 18.00, a za zmarłych roli Majątek – w czwartek o 18.00.