Ogłoszenia parafialne na XXII niedzielę zwykłą

XXII niedziela zwykła 1 września 2019 r.

1. Dzisiaj wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i wolność naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. W liturgii najbliższego tygodnia przypadają: we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, a w przyszłą niedzielę – święto Narodzenia NMP.

3. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Na godzinę 8.00 zapraszamy dzieci przedszkolne i uczniów szkoły podstawowej wraz z nauczycielami, wychowawcami, pracownikami szkoły i przedszkola, rodzicami, babciami i dziadkami. Wspólne uczestnictwo we Mszy Św. niech uprosi Boże błogosławieństwo dla rozpoczynających nowy rok nauki.

4. W czwartek o 18.00 zapraszamy na Eucharystię i modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji ks. Kardynała, księży rodaków i sióstr zakonnych.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od 16.30 oraz jak zawsze pół godziny przed mszami.

6. W I sobotę o godz. 9.00 rozpocznie się wizyta z sakramentami u chorych, a o 17.45 odprawimy nabożeństwo do św. Jana Pawła II, w czasie którego odczytane będą prośby i podziękowania zanoszone do Boga za jego wstawiennictwem, po czym rozpocznie się msza św. zbiorowa w tych intencjach. Kartki z zapisanymi intencjami można przez cały tydzień składać do skrzynki przy ołtarzu głównym.

7. Bóg zapłać wiernym z roli Majątek za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła. Msza św. o błogosławieństwo Boże dla wiernych z roli Aleja będzie odprawiona w czwartek o 18.00, a za zmarłych z tej roli – w piątek o 7.00.

8. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020. Można je zamawiać codziennie w zakrystii po mszach świętych lub w kancelarii.

9. Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii przedstawicieli Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi ono akcję informacyjną na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W przyszłą niedzielę w ramach kazań ks. Mariusz Boguszewski dyrektor Biura Regionalnego PKWP w Warszawie przybliży sytuację prześladowań chrześcijan, a po mszach u siostry Anny Grzesiak SM będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego wykonane przez chrześcijan w Betlejem.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć na stoliku przy wyjściu głównym. Należność za nią prosimy wrzucać do skrzynki nad stolikiem. Zelatorzy mogą stamtąd zabrać sobie biuletyn dla nich przeznaczony.

11. Zaproszenie na XXVII Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej… Z naszej parafii pielgrzymi pojadą dwoma autokarami: jeden z nich odjedzie z Bielanki o godz. 5.50, drugi z Raby Wyżnej o 6.00.

12. W dniu dzisiejszym żegnamy ks. Leszka Dyląga. Przez dwa lata pracował w naszej parafii jako wikariusz i katecheta Szkoły Podstawowej w Rabie Wyżnej. Roztaczał duszpasterską pieczę nad służbą liturgiczną, kandydatami do bierzmowania, uczestnikami Światowych Dni Młodzieży i Oazą Rodzin. Prowadził stronę internetową naszej parafii. Był też kapelanem ochotniczych straży pożarnych w gminach Raba Wyżna i Spytkowice. Ochrzcił trzynaście dzieci. Pobłogosławił siedem małżeństw, w tym jedno w Bielance. Pochował dziesięciu zmarłych parafian, w tym jednego w Bielance. Od jutra zgodnie z decyzją abpa Marka Jędraszewskiego ks. Leszek będzie wikariuszem parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Dzisiaj dziękujemy mu za posługę kapłańską w Rabie Wyżnej i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej placówce.