Ks. Leszek Dyląg odchodzi z parafii w Rabie Wyżnej

W dniu dzisiejszym Rabę Wyżną i Bielankę poruszyła wieść nagła i niespodziewana niczym przerwa w dostawie prądu. Decyzją abpa Marka Jędraszewskiego ks. Leszek Dyląg w dniu 1 września 2019 roku kończy posługę duszpasterską w parafii św. Stanisława BM w Rabie Wyżnej i od 2 września br. będzie wikariuszem parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Przez dwa lata ks. Leszek pracował w naszej parafii jako wikariusz i katecheta Szkoły Podstawowej w Rabie Wyżnej. Roztaczał duszpasterską pieczę nad służbą liturgiczną, kandydatami do bierzmowania, uczestnikami Światowych Dni Młodzieży i Oazą Rodzin. Prowadził stronę internetową naszej parafii. Był też kapelanem ochotniczych straży pożarnych w gminach Raba Wyżna i Spytkowice. Ochrzcił trzynaście dzieci. Pobłogosławił siedem małżeństw, w tym jedno w Bielance. Pochował dziesięciu zmarłych parafian, w tym jednego w Bielance. Dziękujemy mu za posługę kapłańską w Rabie Wyżnej i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowej placówce. Oficjalne pożegnanie ks. Leszka będzie miało miejsce w niedzielę 1 września br. podczas mszy św. w Bielance oraz w Rabie Wyżnej o godz. 11.30.