Nuncjusz apostolski w Polsce odwiedził Rabę Wyżną

W dniu 23 sierpnia 2019 roku kościół parafialny w Rabie Wyżnej odwiedził abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. Z uwagą oglądał świątynię zwracając szczególną uwagę na chrzcielnicę, przy której został ochrzczony kard. Stanisław Dziwisz. Z wielkim wzruszeniem wpatrywał się w witraż upamiętniający zamach na św. Jana Pawła II z 13 maja 1981 roku. Zatrzymał się na chwilę modlitwy przed obrazem świętego papieża Polaka, bo – jak sam wspominał – z jego rąk otrzymał sakrę biskupią. Wraz z towarzyszącymi kapłanami pomodlił się w intencji parafii w Rabie i pracujących tu duchownych udzielając im błogosławieństwa. Na koniec w kronice parafialnej pozostawił swój wpis na pamiątkę dzisiejszej wizyty w Rabie Wyżnej.