Ogłoszenia parafialne XIX niedziela zwykła

1. W najbliższą środę w liturgii będziemy wspominać św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika. W Bielance odbędzie się uroczystość ku jego czci. O godz. 17.00 Mszę Św. odprawi, wygłosi kazanie i poprowadzi procesję eucharystyczną ks. Łukasz Jachymiak, wikariusz parafii św. Marcina w Krzeszowicach. Wszystkich zachęcamy do udziału w tych obchodach.

2. W czwartek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego. Uroczystość Wniebowzięcia NMP znana jest jako święto Matki Bożej Zielnej. W tym dniu do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną poświęcone podczas wszystkich mszy świętych. W czasie sumy o godz. 11.30 będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony. Zachęcamy do udziału w tej Mszy Św. szczególnie rolników, aby swoje dziękczynienie włączyli w wieniec dożynkowy przygotowany przez koło gospodyń wiejskich. Uwadze wiernych polecamy uroczystości odpustowe w Ludźmierzu i Kalwarii Zebrzydowskiej.

3. W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie św. Jacka Odrowąża, prezbitera.

4. Bóg zapłać wiernym z Nowalanówki za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła, a nowożeńcom z Bielanki za kwiaty do tamtejszej świątyni.

Zajrzyj:
uroczystości odpustowe w Kalwarii Zebrzydowskiej
Uroczystości odpustowe w Ludźmierzu