Ogłoszenia parafialne XVIII niedziela zwykła 4 sierpnia 2019 r.

1. Zgodnie ze zwyczajem miesiąc sierpień przeżywany jest w Polsce jako miesiąc trzeźwości. Wraz z polskim episkopatem zachęcamy do podjęcia w tym miesiącu wstrzemięźliwości od alkoholu i modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.

2. W liturgii najbliższego tygodnia będziemy przeżywać:
• we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego;
• w czwartek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
• w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy;
• w sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

3. Pragnę wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy udzielili gościny pielgrzymom wędrującym przez Rabę Wyżną na Jasną Górę. W odstępie zaledwie 10 dni dwie grupy pątników liczące ponad 180 osób każda skorzystały z otwartych serc i domów tutejszych parafian. Niech Pan Bóg wynagrodzi według swojej hojności osobom, które zorganizowały gościnę, przyjęły pielgrzymów w swoich domach oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób okazali życzliwość uczestnikom obu pielgrzymek. Wyrazy wdzięczności kieruję szczególnie do:
• pani Elżbiety Smółki – za sponsorowanie posiłków;
• pani Doroty Bali – za gotowanie i wydawanie posiłków;
• pani Aleksandry Tokarczyk – za przyjęcie kilkudziesięciu osób w domu parafialnym i dopilnowanie w nim porządku;
• państwa Barbary i Mieczysława Talagów – za zorganizowanie całego przedsięwzięcia;
• anonimowego dawcy grochówki (termos może odebrać u pani Barbary Pawlikowskiej-Talagi)
• wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do ugoszczenia pielgrzymów z obu grup – Bóg zapłać!

4. Bóg zapłać wiernym z Olesiakówki za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła, a nowożeńcom za kwiaty do naszej świątyni.

5. Zelatorów Żywego Różańca prosimy o zabranie sierpniowego numeru biuletynu (jest wyłożony na stoliku pod chórem). Członkowie Żywego Różańca zmieniają tajemnice i w sierpniu na prośbę papieża Franciszka modlą się w intencji rodzin, aby pielęgnowały wartości chrześcijańskie i humanistyczne. Ich modlitwie polecamy także sprawę trzeźwości w naszej Ojczyźnie.