Pielgrzymki w Rabie Wyżnej

W odstępie niespełna dziesięciu dni przez naszą parafię przeszły dwie piesze pielgrzymki. Piesza Pielgrzymka Góralska każdego roku zatrzymuje się u nas na nocleg. Wielu parafian nawiązało przyjaźnie z pielgrzymami co roku wędrującymi do Czarnej Madonny. Dziesięć dni za góralami gościliśmy pielgrzymów, którzy każdego roku innymi drogami zmierzają na Jasną Górę. Przybyli do Raby Wyżnej 1 sierpnia wieczorem. Po rozlokowaniu się przyszli do kościoła, aby adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Na drugi dzień rankiem wyruszyli w stronę Skawy. Jedni i drudzy pielgrzymi pozostawili po sobie świadectwo wiary nie bojącej się trudu lecz pełnej radości i entuzjazmu. Niech Pan Bóg ich prowadzi, a Matka Najświętsza wynagrodzi wszystkim, którzy z prawdziwie chrześcijańską gościnnością przyjęli ich w Rabie Wyżnej.