Ogłoszenia duszpasterskie – 28 VII 2019 r.

1. W liturgii najbliższego tygodnia będziemy wspominać:
• w poniedziałek – św. Martę;
• w środę – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, założyciela jezuitów;
• w czwartek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

2. Dzisiaj przed kościołem można nabyć materiały dotyczące intronizacji Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana. Aktu tego dokonano w 2016 roku w całej Polsce – najpierw w Krakowie Łagiewnikach, a następnie w każdej parafii. Zachęcamy do zainteresowania tym tematem.

3. Bóg zapłać wiernym z Piekarczykówki za ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła. Msza św. o błog. Boże dla wiernych z Ziębówki będzie odprawiona we wtorek o godz. 7.00, a w sobotę o godz. 7.00 za zmarłych z tej roli. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty do kościoła.

4. Bóg zapłać wszystkim, którzy udzielili gościny pielgrzymom zmierzającym na Jasną Górę. O. Jonasz odpowiedzialny za góralską pielgrzymkę był zachwycony gościnnością tutejszych parafian i prosił, aby wszystkim wyrazić wdzięczność i zapewnić o modlitwie.

5. W tym tygodniu do naszej parafii przybędzie jeszcze jedna piesza pielgrzymka. Tym razem chodzi o pielgrzymów, którzy każdego roku od czterdziestu lat wędrują do Częstochowy za każdym razem inną drogą. W czwartek przyjdą z Ludźmierza. O godz. 21.00 można będzie wraz z nimi wziąć udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Osoby gotowe przyjąć pielgrzymów na nocleg proszone są o zgłoszenie w zakrystii lub u pani Barbary Pawlikowskiej-Talagi (kom. 507 171 177).

6. W I czwartek miesiąca od godz. 17.00 spowiedź dla dzieci, a po wieczornej mszy św. modlitwy za księdza kardynała, księży rodaków i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7. W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00, a w Bielance od 14.30.

8. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii do piątku włącznie. O godz. 17.45 nabożeństwo do św. Jana Pawła II, a po nim msza św. w intencjach zanoszonych do Boga za jego pośrednictwem.

9. Zachęta do zapoznania się z pełną treścią ogłoszeń zamieszczonych w gablocie przed kościołem:
• Ksiądz proboszcz z parafii NSPJ w Krakowie Pychowicach przysłał podziękowanie za ofiary złożone na budowę tamtejszego kościoła.
• Uzdrowisko Rabka informuje o możliwości skorzystania z zabiegów leczniczych.
• Sołtys Raby Wyżnej informuje właścicieli nieruchomości o obowiązku złożenia nowej deklaracji dotyczącej gospodarowania odpadami komunalnymi. Deklaracje będą przyjmowane od 1 do 16 sierpnia br.