Przybyli pielgrzymi pod okienko…

…stukają, pukają… Długo pukać nie musieli. Gościnność naszych parafian zarówno z Bielanki, jak i z Raby, jak zwykle okazała się być na bardzo wysokim poziomie. Dzisiejszy dzień nie był dobry dla pątników. Nieustannie padająca mżawka i chłód, z pewnością dały się im we znaki. To dobrze, że mogli znaleźć schronienie w Waszych domach i posilić się nieco.

W Bielance zatrzymała się grupa nowotarska. Przy kaplicy czekały na nich smaczne ciasta i napoje. Posilić się to ważna rzecz, bo do Spytkowic na nocleg jeszcze długa droga.

Grupa z Bachledówki dotarła do Raby Wyżnej tuż przed 19.00. Po krótkiej modlitwie w kościele przystąpili do rozładunku bagaży. Czas udać się na nocleg, a o to zadbała pani Barbara Pawlikowska-Talaga. Dzięki jej koordynacji pielgrzymi mogli szybciej znaleźć gospodarzy, którzy zabrali ich na nocleg. Oczywiście nic nie odbyłoby się bez Waszej otwartości serc i chęci przyjęcia pątników. Oby ten zapał nigdy w naszej parafii nie ostygł.

Wiele osób z pewnością dołączy do grupy, która nocuje w naszej miejscowości, albo wybierze się jutro z Rabki w drogę do Mateńki Jasnogórskiej. Powierzajmy pielgrzymom nasze intencje, a za gościnę Bóg z pewnością nas sprawiedliwie nagrodzi.

Ojciec Jonasz – paulin prowadzący grupę z Bachledówki serdecznie dziękuje za okazaną pielgrzymom gościnę

Nie wszyscy może zdążyli zgłosić chęć przyjęcia pielgrzymów do swego domu, ale to nie ostatnia pielgrzymka, jaka przejdzie przez naszą miejscowość. Już w przyszłym tygodniu pragnie zatrzymać się u nas XLI Młodzieżowa Pielgrzymka Różnych Dróg. Ta grupa pielgrzymuje do Częstochowy wybierając za każdym razem inne miejsce startu. Tym razem będzie to Ludźmierz. W Rabie Wyżnej pragną zatrzymać się na nocleg z 1 na 2 sierpnia. Chęć przyjęcia pielgrzymów można zgłosić tradycyjnie do pani Barbary za pośrednictwem messengera lub bezpośrednio telefonicznie 507-17-11-77.