Święty Krzysztof – 1gr za 1km

W dniach 21-28 lipca 2019 będzie obchodzony 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Za organizację tej pomocy odpowiedzialna jest powołana przez Konferencję Episkopatu Polski misyjna organizacja – MIVA Polska (Mission Vehicle Association).

W naszej parafii  poświęcenie pojazdów będzie po Mszach św. (rano i wieczorem) 25 lipca w czwartek. Przy poświęceniu pojazdów można będzie złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla misjonarzy. Swoje wsparcie dla misjonarzy, którzy niosąc Chrystusa kontynuują misję świętego Krzysztofa (imię w j. greckim oznacza niosącego Chrystusa) można przekazać także bezpośrednio na konto organizacji lub za pomocą płatności internetowych.