Przyjmij pielgrzyma

Jednym z uczynków miłosierdzia jest – podróżnych w dom przyjąć. We wtorek 23 lipca do naszej parafii zawita po raz kolejny pielgrzymka góralska. Pielgrzymi po całym dniu marszu szukają schronienia – otwórzmy dla nich nasze serca i drzwi naszych domów.

Tradycyjnie w naszej miejscowości będą nocować pielgrzymi z Bachledówki. W ciągu dnia naszą miejscowość przemierzać będą kwatermistrzowie poszukując miejsc noclegowych dla pielgrzymów, którzy przybędą wieczorem. Wiadomo, że Raba jest tak duża, że nie dadzą rady obejść całości, więc naszą chęć przyjęcia pielgrzymów można zgłosić do pani Barbary Pawlikowskiej (507-17-11-77). Czasami trudno nam przyjąć pielgrzymów, bo w ciągu dnia jesteśmy nieobecni w naszych domach, zostawmy więc informację o naszej gotowości przyjęcia pielgrzymów u pani Barbary,  która przekaże im waszą chęć przyjęcia ich w domach. Niektórzy mówią, że nie mają warunków – łóżek itd., lecz większość pielgrzymów jest na to przygotowana, mają swoje karimaty i śpiwory, a na swojej drodze do Jasnogórskiej Pani nie spodziewają się standardów ****hoteli.

Niech wszyscy gościnni będą błogosławieni!