Dziękczynienie w Bielance

Po uroczystościach dziękczynnych za posługę księdza prałata Antoniego Zuziaka w Rabie Wyżnej przyszedł czas na podziękowania w Bielance. Okazją była piątkowa Msza św. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa patrona kościółka w Bielance. Tu również wspólnota otaczała wielką modlitwą i dziękczynieniem ustępującego proboszcza. Serce, które ksiądz Antoni jako proboszcz włożył w tę część parafii widać przede wszystkim we wspaniałym cmentarzu, jak i kościółku, który za jego kadencji przeszedł gruntowne remonty (docieplenie stropów, wentylacja, ogrzewanie i dwukrotne malowanie). Jednak społeczność Bielanki jest wdzięczna za coś więcej niż tylko sprawy materialne. To co zawsze urzekało to otwarte serce księdza prałata. W jednej z wypowiedzi przy podziękowaniach padły słowa, że jest on ojcem, przyjacielem i opiekunem parafian z Bielanki.